Doctor Strange 2 Türkçe Dublaj & Altyazılı izle

Doctor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında izle
https://hiperizle.com/wp-content/uploads/2022/05/doctor-strange-2-izle.jpg

Film Adı:

Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında

Orjinal Adı:

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Yönetmen:

Ülke / Çıkış Tarihi:

ABD / 6 Mayıs

Bütçe:

$200,000,000

Hasılat:

$813,651,767

İMDb

7.3

Tür

Süre

126 dk

İzlenme

447
10 1 7.3 447

Doctor Strange 2 izle. Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında türkçe dublaj ve altyazılı Full HD 4K izle. Arkanıza yaslanın. Bilim kurgu ve aksiyon filmlerinin en iyi senaryolardan birine sahip, paralel evren ve büyü konularını ilmek ilmek işleyen Doctor Strange 2 filmini izleyeceksiniz. Altını çizmemiz gereken bir oyuncu da Benedict Cumberbatch. Bir oyuncu bu kadar mı kendini oynadığı karaktere adayabilir. Ünlü dizi Sherlock Holmes serisi ile adından oldukça bahseden, Yenilmezler gibi Marvel filmlerinde oynayan Benedict, 2016'da Doctor Strange ile karşımıza çıkmıştı. Korku filmlerini ile adından bahsettiren ve oldukça iyi bir yönetmen olan Sam Raimi, Doctor Strange 2 ile 2022 Filmleri'ne damga vuracak bir yapıta sahip oldu. Ayrıca film, 200 milyon dolarlık bütçe ile çekimi yapılmıştır. Tahmini geliri ise küresel ekonomiye yumruğu vurmuş bir rakam. Tamı tamına 850 milyon dolarlık bir kazançtan bahsediyoruz. Şaka gibi...Marvel filmlerini de bir ele alalım. Yıllar boyunca her sene bir film çıkartarak, insanların meraklı bir şekilde bekletiği süper kahraman filmlerinin baş yapıtı oldu. 2020 yılından itibaren ise ekonomik dalgalanmalar sebebiyle filmlerde ertelemeler olsada, harcadığı para sermayesinden savurduğu bir para olmadı. Yayınladığı filmler ile net varlığına varlık kattı. Marvel Sinematik Evreni, Martin Goodman tarafından kuruldu. Demir Adam, Hulk, Örümcek Adam ve Yenilmezler serisi ile sinema serverlere adeta mücevher hediye etti. Walt Disney Company 2009'da 4 milyar dolara Marvel'i satın almıştı. 2022 yılı itibariyle de net değeri bilinmiyor. Fakat bu bilinmeyenli denklemi çözmek çokta zor olmasa gerek. 5 ile çarparsak, 20 milyar doların üzerinde net değerin olduğunu anlayabiliriz.Doctor Stephen Vincent Strange uzun adıyla olan ve bir çok kişinin bildiği gibi Doctor Strange egoist, bencil ve kendini beğenmiş bir cerrahtır. Trafik kazası sonucu ellerini kaybdetmiştir. Çok iyi tedaviler görmesine rağmen herhangi bir olumlu sonuç alamamıştır. Doctor Strange, modern tıptan verim alamadı. Tibet'de kamar-taj adlı bir tapınağa gitmeye karar verir. Mistik güçlere ve dövüş sanatlarına hakim olmak ister. Bu sayede ellerini de kullanacabilecektir.

Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında film özeti

Doctor Strange, çoklu evrende, boyutsal gerçeklikler arasında seyehat etme, mistik büyü gücü, uçabilme ve ışınlanabilme güçlerine sahiptir. America Chavez adında bir kadınla tanışır. America'nın bir sorunu vardır ki o güçlerini kontrol etmekte zorlanmaktadır. Güçlerini kontrol edemezken, kendisinin güçlerini isteyen bir takım düşman tarafından da kovalamaca başlar. Bu duruma el ammak isteyen ve America'dan hoşlanan Doctor Strange, yardım etme sözü verir. Gizemli, korkutucu ve çok daha güçlü düşmanlara karşı Doctor Strange, yardım istemekten çekinmez. Wong, Wanda Maximoff, Baron Mordo ve Christine Palmer'i tek tek ziyaret eder. Onlarla konuşarak, kendi takımını kurar. Çok geçmeden anlar ki sadece America tehlikede değildir. Çoklu Evren'de tehlikededir. Karanlık düşmanlar üst üste saldırı yaparlar. Tüm evreni hakimiyetleri altına almak isterler.Doctor Strange 2 Türkçe Dublaj izleAmerica Chavez'in çoklu evren aracılığıyla portalları patlatma gücü var. America ve Doctor Strange, evrenler arasında zıplayarak, iblislerle, canavarlarla, kötü adamlarla ve sadece hayatta kalmak için savaşırken alternatif dünyaların kurallarıyla yüzleşirler. Eşit ölçüde şiddetli ve tuhaf olan sihirli düellolarla dolu destansı bir savaşlar sirki; enerji patlamalarından büyülü sapan çalmaya ve silahlı müzik notalarından oluşan gerçekten nefes kesici bir düelloya kadar her şey var. Bu sefer Doctor Strange farklı bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Çoklu Evren'i ve America'yı koruyabilecek mi?

Doktor Strange 2 editör yorumu

Çılgın olaylar soluksuz bir şekilde durmuyor. Film bir büyük, heyecan verici andan diğerine atlarken, iki saat göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Doctor Strange in the Multiverse of Madness adlı bir filme yavaş bir seyir bekleyerek gitmiyorsunuz ve film kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor; tuhaf, harika ve vahşi olan gerçek bir sinema süpernovasıdır. Bilim kurgu sahnelerine hayran kalacaksınız.

Destek için yorum yapıp, arkadaşlarınıza sitemizi tavsiye edebilirsiniz.
BENZER FİLMLER
İMDb:8.6
Dublaj
Oppenheimer
İMDb:8.0
Altyazılı
Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts'a Dönüş
İMDb:-
Dublaj
Galaksinin Koruyucuları Volume 3
İMDb:-
Dublaj
Transformers 7: Canavarların Yükselişi
Doctor Strange 2 izle. Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında türkçe dublaj ve altyazılı Full HD 4K izle. Arkanıza yaslanın. Bilim kurgu...
6
5
Genişlet
"Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında" Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsun?