Joker izle

Joker izle
https://hiperizle.com/wp-content/uploads/2022/04/joker-izle.jpg

Film Adı:

Joker

Orjinal Adı:

Joker

Yönetmen:

Ülke / Çıkış Tarihi:

ABD / 4 Ekim

Bütçe:

$55,000,000

Hasılat:

$1,074,445,000

İMDb

8.4

Tür

Süre

122 dk

İzlenme

566
10 1 8.4 566

Joker izle. Joker türkçe dublaj izle. 2019 yılında sinema dünyasına derin eleştirilerle adım atmış, Joker filmini türkçe dublaj ve altyazılı izle. Joker Full HD 4K ve 1080p seçenekleri izle.Daha iyisi ya da daha kötüsü. Süper kahraman filmleri asla aynı olmayacak! Karşınızda Batman’in çapulcu düşmanı Joker.Todd Phillips, bir cümle ile anlatılamayacak kadar eşsiz bir senarist. New York, Amerika doğumlu senarist ve yönetmendir. Akademi Ödüllerine damga vurmuş bir çok filmin yapımcısıdır. Felekten Bir Gece serisi, Project X filmleri ile komedi film türlerine damga vurmuştur. Vurguncular (War Dogs - 2016) ve Bir Yıldız Doğuyor (A Star is Born) ile müziğin, romantiğin bir arada buluştuğu başrolünde Bradley Cooper’ın oynadığı mükemmel ötesi filmler yönetmiştir.2019 yılında ise Todd, kötü karakter Joker filmi ile kutsal hançerini saplamıştır. Acaba yazdığı ve yönettiği film düşüncelerini mi yansıtıyor? Çağdaş toplumda gelir eşitsizliği, ünlülere tapma ve nezaket eksikliği ile gerçekten ilgileniyor mu? Todd Phillips'in bağımsız süper kötü kökenli hikayesi Joker, o kadar çok tartışma ve taklitçi şiddet potansiyeli hakkında endişeler arasında sinema sektörüne girdi. Film yayınlanmadan tartışmalar ile geliyordu. Meraklı gözlerle bekleyen izleyici kitlesi bu sayede büyüdü. Joker için ilk eleştiriler, filmin gereksiz olacağını varsayıyordu. Mevcut sorular, sanki sadece var olmakla tam anlamıyla anarşiyi kışkırtabilirmiş gibi aksedildiİnsanların aşırıya kaçtığı bir durumda her zaman olduğu gibi, gerçek ortada bir yerdedir. Joker, marjinalleşmiş hisseden bazı insanları daha görünür ve daha güçlü hissettirebilirdi. Tepki olarak harekete geçebilirlerdi. Filmde, Batman'in en büyük düşmanı ve DC Comics'in en kötü şöhretli katillerinden birine sempati uyandırmaya çalışıyordu. Filmin bir çok yerinde subliminal mesajlar içermektedir. Sev ya da terk et! Film, nihilizmi korkunç bir dünyadan tam bir kaçış yolu olarak benimsemenin cezbedici bir zulüm ve rahatlama fantezisini canlandırıyor.Joaquin Phoenix’in de altını çizmek gerekiyor. Etkileyici performansı ile seyirciyi kendisine çekebilen bir duygu bombardımanına sahip. Joker karakterini benimsemiş ve sanki tamamen gerçek dünyasında da oymuş gibi performansına dalmış.

Joker Filminin Konusu

Hayatından zevk alamayan, mutlu olamayan keyifsiz bir yetenek ajansında yarı zamanlı çalışan Arthur Fleck namıdiğer Joker. Arthur akıl hastasıdır ve teselli vermeyen veya ilgilenmeyi temsil etmeyen ilaçlar ve mahkeme kararıyla verilen terapi ile başa çıkmaktadır. Kendisini dünyada neşeli bir ışık olarak görmeye teşvik eden ve insanları kahkahalara boğan hasta annesi Penny'ye (Frances Conroy) kendini adamıştır.Sorun şu ki, komik değil. Acı verecek kadar beceriksiz, insanların toplum içinde çekindiği türden seğirtici, sosyal yetersizlik çünkü düzensiz davranışları tehlikeli ya da en azından onlar için rahatsız edici olabilirmiş gibi geliyor. İzleyicilerin, onu sevmek zorunda kalmadan sevilme arzusuyla empati kurması kolaydır. Görünmez hissettiğini söylediğinde, bunun nedeni açık: O, insanların sokakta ilgisizlik veya aktif rahatsızlıktan uzak baktığı türden bir insan.Joker türkçe dublaj izleSempati ve tiksinti arasındaki bu gerilim, Joker hakkında en dürüst şeylerden biridir ve çoğunlukla dünyayı berbat etmek için elinden geleni yapar. Arthur bir avuç çocuk tarafından rastgele dövülür. Bu çocuklar, onun sahne işaretini kullanıp, kafasına hunharca darbe verirler. Patronu ona inanmaz ve kayıp tabelası için bile parasını ödemesini ister. Film boyunca dramatik ironiler ve adaletsizlikler birleşiyor, ta ki Arthur'un paranoyak olmadığı netleşene kadar, dünya gerçekten onu anlamak ister. Kafayı iyice kıran Joker, şiddetli, geri alınamaz bir eylemde bulunur. O kasvetli bir apartman dairesinde yaşayan sefil, yalnız ve hasarlı bir adam. Gotham City’nin işlerin kıt olduğu, farelerin kol gezdiği ve sokakları bir çöp grevinin kirlettiği eski günlerine dönüyor. O, karşılık verebileceğini düşündüğü bir komşusuna (Zazie Beetz) aşıktır.Arthur'un kontrol edilemeyen kahkahası, muhtemelen çocukluk çağı istismarının sonucu olan tıbbi bir durumdan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda toplumsal eşitsizlikten, siyasi yozlaşmadan, televizyondan, devlet bürokrasisinden ve bir dizi başka nedenden kaynaklanmaktadır. Zengin insanlar korkunçtur. Zavallılar korkunçtur. Joker'in radikal kötülüğü kucaklaması bir tür bütünlük haline geliyor.Arthur, geceleri üzerinden gerçek dünyasını yansıttığı maskesini takar. Gülen bir yüz maskesi… Toplum tarafından tecrit edilen, zorbalığa uğrayan ve göz ardı edilen Arthur, Joker olarak bilinen suç dehasına dönüşürken yavaş yavaş deliliğe doğru bir düşüşe başlar.

Film hakkında bazı yorumlar:

1970'lerin kendini kötü hissettiren şok sinemasına akıllı bir geri dönüş olmadı. Joker sosyal gerçekçiliğiyle neredeyse benzersiz...Joker, şiddet temsilini anlamıyor. Çünkü siyasetiyle ne yapacağını bilmiyor. Bunun yerine anarşinin karışık bir estetize edilmesini istiyor. Tüm kışkırtıcı tezahüratları ve sokakları dolduran maskeli hoşnutsuzlukları tercih ediyor.

Destek için yorum yapıp, arkadaşlarınıza sitemizi tavsiye edebilirsiniz.
BENZER FİLMLER
İMDb:7.5
Altyazılı
Menü
1080p
İMDb:2.8
Altyazılı
Habit
İMDb:3.2
Dublaj
Ölümün Kıyısında
İMDb:6.6
Altyazılı
Durgun Su
Joker izle. Joker türkçe dublaj izle. 2019 yılında sinema dünyasına derin eleştirilerle adım atmış, Joker filmini türkçe dublaj ve altyazılı...
8
1
Genişlet
"Joker" Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsun?