Mad Max: Fury Road (Öfkeli Yollar) izle

Mad Max: Fury Road (Öfkeli Yollar) izle
https://hiperizle.com/wp-content/uploads/2022/01/mad-max-fury-road-ofkeli-yollar-full-izle-turkce.jpg

Film Adı:

Çılgın Max: Öfkeli Yollar

Orjinal Adı:

Mad Max: Fury Road

Yönetmen:

Ülke / Çıkış Tarihi:

Avustralya - 13 Mayıs 2015

Bütçe:

$150,000,000

Hasılat:

$375,658,750

İMDb

8.1

Tür

Süre

120 dk

İzlenme

345
10 1 8.1 345

Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar)... Usta yönetmen George Miller’in bir kez daha kararlı yönetmen koltuğuna oturması halinde ortaya çıkan film ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Post-apokaliptik türünü akıllarımıza kazıyan usta yönetmen, Mad Max: Fury Road beyaz perdeye bir kez daha etkileyici giriş yaptı.Yönetmen koltuğuna tek başına oturan ve iyiden iyiye film sektörünü ele geçiren George Miller, 1979 ve 1981 yıllarında ilk adımlarını atmıştı. 1985 yılında George Ogilvie ile birlikte ortak paylaştığı koltukta, 2015 yılında Mad Max: Fury Road filminde tek başına oturuyor. Başarılı bir aksiyon güzergâhı işleyen bu film, nefes kesecek bir düzeyde diyebiliriz. Damgasını vurduğu bir diğer kategori ise bilim kurgu olan film, kullandığı efektler ile ayrı bir heyecan taşımakta.İyi bir senarist olmak için, film dünyasına geniş bir şekilde maruz kalmanız gerekir. Oluşturduğunuz hikaye konseptlerinden, geliştirdiğiniz karakterlere ve inşa ettiğiniz sahnelere kadar gördüğünüz her film, yazınız için potansiyel bir referans noktasıdır. Üstelik film sektöründe çalışanlar yazdığınız hikayeleri tartışırken sürekli var olan filmlere atıfta bulunuyorlar; ne anlama geldiklerini veya tasavvur ettiklerini anlamanın kestirme bir yoludur.Ama en önemlisi, film hikayelerinin nasıl çalıştığını "almak" için film izlemeniz gerekir. Kendinizi film dünyasına kaptırırsanız, sahne kompozisyonunu, hikaye yapısını, karakter işlevlerini, diyalog ve alt metni, geçişleri ve ilerleme hızını vb. sezgisel olarak kavramaya başladığınız bir Gestalt deneyimi gibidir.

Çılgın Max: Öfkeli Yollar film özeti

Gezegenimizin en ücra köşelerinde, insanlığın yol olmaya mahkum olduğu ve herkesin hayatın gereklilikleri için savaştığı ıssız bir çöl manzarasında geçer. Düzeni yeniden sağlayabilecek iki asi vardır. Max adlı bedevi bir adam. Kutup ayısı misali masalı misali gezer, durur. Oluşan kaosun ile birlikte karısını ve çocuğunu kaybetmiştir. Huzur arayan ve az söz ile hayatta kalma yolunu başarabilirse ki başarılabileceğine inanan güçlü kadın Furiosa ile yolları kesişir. Çölü geçerek, çocukluk anavatanına geri dönmeyi hurharca ister. Sonuçta umarsız bir dünyada kime öle, kim kala.Mad Max: Fury Road Türkçe Dublaj izleİki saat süren filmin aksiyonuna tutulduktan sonra gözlerinizi ayıramayacak ve keyifli saatler geçireceksiniz. Serinin dördüncü bölümü olan filmde, Tom Hardy ve Charlize Theron etkileyici rolleriyle filme damga vuruyor. Mad Max: Fury Road filminin diğer rollerinde ise; Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Nathan Jones, Josh Helman, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz yer alıyor.

Destek için yorum yapıp, arkadaşlarınıza sitemizi tavsiye edebilirsiniz.
BENZER FİLMLER
İMDb:8.6
Dublaj
Oppenheimer
İMDb:8.0
Altyazılı
Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts'a Dönüş
İMDb:-
Dublaj
Galaksinin Koruyucuları Volume 3
İMDb:-
Dublaj
Transformers 7: Canavarların Yükselişi
Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar)… Usta yönetmen George Miller’in bir kez daha kararlı yönetmen koltuğuna oturması halinde...
4
0
Genişlet
"Çılgın Max: Öfkeli Yollar" Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsun?