The Northman 2022 izle

The Northman izle
https://hiperizle.com/wp-content/uploads/2022/05/the-northman-izle.jpg

Film Adı:

Kuzeyli

Orjinal Adı:

The Northman

Yönetmen:

Ülke / Çıkış Tarihi:

ABD / 22 Nisan

Bütçe:

$60,000,000

Hasılat:

$64,073,306

İMDb

7.4

Tür

Süre

137 dk

İzlenme

475
10 1 7.4 475

Kuzeyli (The Northman) 2022 filmi türkçe dublaj ve altyazılı seçenekleriyle izle. The Northman izle. Kuzeyli 2022 filmi 1080p ve 4K izle. Robert Eggers altını üstünü karalamadan ne yapıyor bu adam. Amerikalı yönetmen 3. filminde damgayı tam on ikiden vurmak istiyor. 2015 yılında ilk film yönetmenliğini yaptığı korku türündeki Cadı (The Witch) filmi ile isminin ününü saldı. Sonrasında ise 2019 yılında psikolojik korku türünde bir film olan ve siyah beyaz bir çekime imza atan Eggers, The Northman filmi ile ününe ün katıyor. Aslında bu film üzerinde 2019 yılından beri uğraşıyor. Pandemi dolayısıyla filmi askıya alıp, yayınlamadı. Çünkü oyuncu kalitesi ve harcanan paranın karşılanamayacağı düşündü. Epik türündeki bu film ile tarihi bir gerçek yaşanan hikayeyi senaryoya dönüştürdü.Taht oyunları yada taht kavgası başlıyor. İskandinav ülkelerinin geçmiş tarihi bizleri derinden etkiliyor. İnanılmaz bir çekiciliğe sahip görüntülere şahit olmaya hazır olun. Vikingler ve savaş serüvenlerinden vazgeçemeyen kişiler için The Northman filmi tam size göre.

The Northman film özeti

Amleth, küçük yaşlarda iken babası Kral Aurvandil varisi Amleth'in olacağını açıklar. Amleth'i krallar gibi yetiştirmek ister. Soyunu soylayacak bir adam haline dönüştürmek ister. Onu bir savaşçı olarak yetiştirmek ister. Bu durumu kıskanan ve babasını gözü kapalı öldürmek isteyen Fjölnir, hamlesini yapmak için planlar yapar. Sırf taht için, kral olmak için Kral Aurvandil'i vahşiçe öldürür. Arkasına topladığı adamlar ile katliam çıkartır. Bunu duyan abisi Amleth ise öldürüleceğini anlar ve ayakları beline vura vura imparatorluğa son kez bakarak kaçar. Ama sözünü verir. Bir gün geri dönecek ve babasının intikamını alacak. Dağlara taşlara senin intikamını alacağım baba! diye haykırır. Peki annesi ne durumda? Annesine dokunmayan Fjölnir, saygısını sevgisini göstermeye devam eder. Ama ağırlığınıda koyar. O artık Kral Fjölnir.Amleth, bir çok imparatorluğun eline düşer. Kimse onun bir kralın oğlu, prens olduğunu bilemez. Kendini bir savaşçı gibi yetiştirir. Gönüllü bir şekilde köle olur. Ekmeğini, yemeğini paylaşır. Sevgisini, neşesini kimseden eksik etmez. O bir savaşçı ruhuna sahip olmak için içindeki intikam ateşini devamlı körükler. Tamı tamına 20 yıllık esarettin ardından kuzey ülkelerinde savaşçı olarak baskınlar yapar. Onun tek bir amacı vardır. Güçlenip, ordu kurup babasının intikamını almak ve annesini sağ salim kurtarmak. Kardeşi Fjölnir'e olan düşkünlüğünü yitirmiş, ona nasıl işkenceler yapacağını kafasından geçirir. Bir kahin ile tanışır ve derki, "The Northman Prens Amlenth artık zaman geldi, geçiyor. Verdiğin sözü tutma zamanın geldi. Artık tahtın gerçek varisi olan sen, üvey kardeşine savaşı başlat". Bu serüvende savaş yolculuğu burada başlar.

Destek için yorum yapıp, arkadaşlarınıza sitemizi tavsiye edebilirsiniz.
BENZER FİLMLER
İMDb:8.6
Dublaj
Oppenheimer
İMDb:8.0
Altyazılı
Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts'a Dönüş
İMDb:-
Dublaj
Galaksinin Koruyucuları Volume 3
İMDb:-
Dublaj
Transformers 7: Canavarların Yükselişi
Kuzeyli (The Northman) 2022 filmi türkçe dublaj ve altyazılı seçenekleriyle izle. The Northman izle. Kuzeyli 2022 filmi 1080p ve 4K izle. Robert Eggers...
2
1
Genişlet
"Kuzeyli" Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsun?