Black Panther izle

Black Panther izle
https://hiperizle.com/wp-content/uploads/2022/10/Black-Panther-izle.jpg

Film Adı:

Kara Panter

Orjinal Adı:

Black Panther

Yönetmen:

Ülke / Çıkış Tarihi:

ABD / 16 Şubat

Bütçe:

$200,000,000

Hasılat:

$1,347,597,973

İMDb

7.3

Tür

Süre

134 dk

İzlenme

279
10 1 7.3 279

Black Panther izle. Marvel Sinematik Evreni kısaca MCU ant içmiş ve tarih yazmaya devam ediyor. Marvel Filmleri arasında bir yenisini daha katan ve sinema severleri Marvel Comics karakterlerini ezberleten bu filmin adı Black Panther. Türkçe ismi Kara Panter. Birçok karakterleri adeta gün yüzüne çıkartmaya devam eden Marvel, son zamanlara damga vuracak olan bir filmi de listesine kattı. İzlenmesi gereken bir film mi diye sorarsanız evet kesinlikle derim. Black Adam, Venom: Zehirli Öfke 2 ve Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok gibi filmleri izleyen birisi olarak söylüyorum.Hiperizle.com ekibi olarak Kara Panter filmini baştan aşağı inceledik. Sizlere en iyi içeriği sunmaya devam ediyoruz. Öncelikle ele alacağımız konular var.

Black Panther nereden geldi? Kime ve neye göre bu karakter çıkarıldı?

Stan Lee tarafından 1966 yılında Fantastik Dörtlü eserinde Kara Panter ortaya çıktı. Kara Panter, Afrika ülkesinin Wakanda eyaletinde senaryo geçiyor. Wakanda bölgesinde Afrika’da olduğu gibi açlık sınırına yakın, ekonomi denen bir şeyin olmadığı fakir bir yerdir. Fakat bu bölgenin en büyük avantajı ya da diğer bir değişle ekonomiye can veren özelliği vardır. Çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan Vibranyum sayesinde bölge kutlu ve mutlu yaşamaktadır. Vibranyum, kurşunları durdurabilecek özelliğe sahiptir. T’Challa, Wakanda Kralı T’Chaka’nın oğludur. T’Challa, çok iyi bir eğitim gören yetişkin bir çocuk haline geldiğinde babasından tahtı geri almak için memleketine döner. Zorlu sınav mücadelelerine alışık olan T’Challa, fizik, dövüş ve avcılık gibi yaşamına devam edebilecek sınavlara da mecburen girmektedir. Kendini vermiş olduğu başarılı sonuçlarıyla Kara Panter lakabını almaya hak kazanmıştır.Mesele şu ki, Kara Panter sadece başka bir Marvel filmi değil.Zengin karakterleri ve en azından kendisinden önceki diğer filmlerden farklı hissettiren hikayesiyle sürekli olarak eğlenceli olan Kara Panter, sürükleyici bir film patlamasıdır.

Black Panther film özeti

Yüzyıllar önce, beş Afrika kabilesi, uzaylı metal vibranyumdan oluşan bir göktaşı için savaşırken, bir savaşçı şaman Bashenga, metalden etkilenen Kalp Şeklinde Bir Bitkiyi yutar ve insanüstü yetenekler kazanır. İlk "Kara Panter" olarak, Jabari kabilesi dışındaki tüm kabileleri birleştirir ve Wakanda ulusunu oluşturur. Zaman geçtikçe, Wakandalılar vibranyumu son derece gelişmiş teknolojiler geliştirmek için kullanırken aynı zamanda kendilerini dünyanın geri kalanından izole eder ve bir üçüncü dünya ülkesi gibi davranırlar.Kara Panter izleBabasının ölümünden sonra T'Challa, kral olarak hak ettiği Krallığı geri almak için Afrika ülkesi Wakanda'ya döner. Yıllarca güç için savaşan ve Wakanda’nın kötü bir bölge olmaması için umutlar besleyen halk, güç bir düşmanın tekrar geri gelmesiyle çalkalanır. T'Challa'nın kral ve Kara Panter olarak cesareti, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini riske atan bir çatışmanın içine çekildiğinde ortaya çıkar. İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini toplamalı ve Kara Panter'in tüm gücünü serbest bırakmalıdır.Onun avuçlarında dünyanın kaderi var. İyi ve kötünün savaşı, tekrar tekrar önümüze seriliyor. Yok, eleştirmeyeceğim. Bunu yapmayacağım. Hiperizle.com ekibi olarak Kara Panter izlemenizi tavsiye ederiz. Filmin 4K olduğunu ve sizler için devamlı çalıştığımızı unutmayın. Ayrıca filmin ikincisi olan Black Panther: Wakanda Forever filmini sitemizden izleyebileceksiniz.

Destek için yorum yapıp, arkadaşlarınıza sitemizi tavsiye edebilirsiniz.
BENZER FİLMLER
İMDb:8.6
Dublaj
Oppenheimer
İMDb:8.0
Altyazılı
Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts'a Dönüş
İMDb:-
Dublaj
Galaksinin Koruyucuları Volume 3
İMDb:-
Dublaj
Transformers 7: Canavarların Yükselişi
Black Panther izle. Marvel Sinematik Evreni kısaca MCU ant içmiş ve tarih yazmaya devam ediyor. Marvel Filmleri arasında bir yenisini daha katan ve...
2
2
Genişlet
"Kara Panter" Filmi Hakkında Ne Düşünüyorsun?